Login:  Hasło:      

 
 
             
     
  Podsumowanie      
             
 

W zakładce zawody info prezentujemy mapy biegów, a obok wyniki biegów. Prawdziwą zwyciężczynią jest Zuzia i jej rodzina, bo udało sie uzbierać w sumie 100 tys zł. Już za 2 tygodnie Zuzia leci na przeszczep komórek macierzystych.

     
         

     
  Przeżyjmy to jeszcze raz      
             
 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i kilku  galerii zdjęć z biegu 

Klikamy zakładkę zawody i foto/film

     
         

     
  Dziękujemy      
             
 

Ogromne podziękowanie dla Kornelii , Moniki , Dorocie , Asi, Pawłowi i Piotrkowi za organizację Leśnemu Parkowi Kultury i Wypoczynku Myślęcinek, Squash Point Bydgoszcz, Body Studio Osielsko, ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz, Bella Line Wellness Centrum Miedzyń za upominki, Bogusławowi , Mariuszowi  za foto i wszystkim, którzy pomogli przy organizacji

     
         

     
  No i po biegu      
             
 

Dziękujemy wszystkim za udział w biegu. Była z nami Zuzia z Agnieszka Lukowska i rodziną, była Dominika Włodarczyk, byli reprezentanci aż 6 krajów: Polski, Ukrainy, Portoryko, Norwegii, Litwy i Szwecji. Była zabawa i rywalizacja, były emocje i radości.
Cel został osiągnięty Już za 2 tygodnie Zuzia leci na zabieg przeszczepu komórek macierzystych.

     
         

     
  Zapraszamy      
             
 

W przygotowanie biegu włożyliśmy wiele czasu i serca, ale jak to na biegach towarzyskich nie wszystko pewnie będzie perfekcyjne i zorganizowane profesjonalnie.
Chcielibyśmy poprosić Was byście też czuli się współodpowiedzialni za to wydarzenie i starali się nam pomóc w jego realizacji.
Jeśli możecie napiszcie w komentarzach czy chcielibyście nam poświęcić trochę czasu np. przy rejestracji, sędziowaniu, spisywaniu czasu, przyniesieniu punktów kontrolnych do bazy po biegu. Może chcielibyście przynieść jakiś placek ze świąt by podzielić się z innymi, może ktoś chciałby obsługiwać stanowisko z herbatą, możę miałby ktoś pożyczyć niewielkie nagłośnienie, bo mamy jedynie starą tubę pielgrzymkową, a może po prostu ktoś chciałby stanąc na punkcie kontrolnym albo po prostu popstrykać zdjęcia
Każdy z Was jest mile widziany
Kornelia, Monika Tomek

     
         

     
  Co nas czeka      
             
 

Krótkie podsumowanie tego co nas czeka jutro
Spotykamy się przy Barze u Marka, 50 m od Baru pod Strzechą, niedaleko parkingu i przystanku autobusowego
Biuro zawodów czynne będzie od 9:30.
O 11:00 startują uczestnicy na 10 km, a o 11:15 na 5 km
Zasady biegów na orientacje są takie, że nie ma ustalonej trasy biegu, jedynie punkty, do których musicie dotrzeć na podstawie mapy.
Potwierdzenie punktu odbywa się w ten sposób, że spisujecie w odpowiednim polu karty startowej kod umieszczony na punkcie. Sami sobie wybieracie wariant trasy i kolejność zaliczania punktów.
Na mecie oddajecie kartę startową, my zapisujemy czas i na tej podstawie zajmiecie odpowiednie miejsce w zawodach
W pierwszej kolejności decyduje ilość zaliczonych punktów, a w przypadku takiej samej ilości czas biegu lub marszu. Na obu trasach będziecie musieli wykonać też proste zadanie specjalne. Jakie? dowiecie się jutro. Dla najlepszych mamy statuetki.
O godz. 14:00 zakończenie a potem na pobliskim pomoście wodne szaleństwo z wiadrami. Pamiętajcie o ręcznikach, wiadrach i przebraniu
Do zobaczenia jutro

     
         

     
  Bezpieczeństwo      
             
 

Pozostały 2 dni do startu. Dzisiaj przypominamy istotne informacje związane z biegiem dotyczące naszego bezpieczeństwa.
Nasze wydarzenie ma charakter towarzyski. Tak jak umiemy będziemy starali się przeprowadzić i zabezpieczyć zawody, ale prosimy byście nam w tym pomogli.
Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.
Karetki pogotowia na biegu nie będzie, choć poprosiliśmy i zgłosiliśmy WSPR. Będziemy mieli jedynie dobrze wyposażoną apteczkę 1 pomocy i w razie potrzeby jej użyjemy
Na trasie obu biegów nie będzie ruchu ulicznego. Tutaj nic nam nie grozi. Na trasie 10 km będą strome odcinki leśne Pamiętajmy by uważać. Uważajmy też będąc nad brzegiem akwenów wodnych. Miejscami jest jeszcze lód. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy tam.
Na mapach, które otrzymacie są nasze telefony. W razie potrzeby zadzwońcie i powiedzcie że macie kłopot. Bardzo też prosimy byście poinformowali nas, gdy zdecydujecie że nie wrócicie po biegu do bazy zawodów
Na miejscu będzie też Straż Miejska do Waszej dyspozycji

     
         

     
  Brakuje 7 tys.      
             
 

Jeśli ktoś obserwuje Agnieszkę Lukowską, mamę Zuzi lub stan zbiórki na zrzutka .pl ,wie że ze 100 tys. brakuje już tylko 7 tys. do realizacji przeszczepu komórek macierzystych Zulki. Tak niewiele w stosunku do pierwotnej kwoty.
Prosimy te osoby, które się zarejestrowały i wszystkie te, które to uczynią, o wpłatę dowolnej kwoty na konto Zuzi

https://zrzutka.pl/82nfsx

 

     
         

     
  Lokalizacja biura zawodów      
             
       
         

     
  Harmonogram zawodów      
             
  Kochani Uczestnicy, bardzo prosimy o zapoznanie się z godzinami rejestracji i startów poszczególnych tras i przestrzeganie ich. Na tą chwilę na liście startowej jest prawie 150 uczestników, a do poniedziałku ta liczba na pewno jeszcze wzrośnie. Dołożymy wszelkich starań, aby sprawnie przeprowadzić rejestrację, ale będzie to możliwe tylko pod warunkiem, że nie przyjdziecie wszyscy na ostatnią chwilę. Liczymy na zrozumienie z Waszej strony :)      
         

     
  Pakiet startowy      
             
 

Kazda zarejestrowana osoba, która wplaci na konto Zuzi dowolną kwotę, wraz z mapą w pakiecie startowym otrzyma voucher na squosha lub na odnowę biologiczną
Dziekujemy Body Studio Osielsko i Squash Point Bydgoszcz

     
         

     
  Przypominamy o zapisach      
             
 

Przypominamy o zapisach na nasz bieg. Mamy mało czasu, by przygotować dla Was medale, mapy, karty startowe i upominki. Dwie trasy 5 lub 10 km. Sami sobie obieracie wariant trasy i zaliczacie punkty kontrolne. Możecie biec, możecie iść. Będzie z nami Zuzia ze swoją ekipą, będzie Dominika, będą dzieci i pieski, będzie wesoło.
Link do zapisów tutaj http://www.zawodysportowe.info/bno/szablon_rejestracja.php…
Wpłaty w dowolnej kwocie możecie dokonać tutaj https://zrzutka.pl/82nfsx. Brakuje już tylko 22 tys.
Jeśli nie zdążycie będziecie mogli wrzucić do puszki. Zbiórkę prowadzić będą: Fundacja Wielka Rodzina i Serduszko na dłoni

     
         

     
  Czy wiecie, że      
             
 

Czy wiecie że w Bydgoszczy powstanie w tym roku pierwszy plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych? Gdzie? W miejscu w którym rozpoczniemy i zakończymy nasze zawody. A zgadnijcie jeszcze kto jest autorem tego pomysłu. To mama Zuzi Agnieszka Lukowska
Wydaje się że tylko my wpłacając pieniążki dajemy coś Zuzi. Ale tak nie jest. Zulka i jej rodzina dają w zamian miejsce, które będzie otwarte i tolerancyjne dla wszystkich dzieci Tych zdrowych i tych potrzebujących trochę więcej troski

     
         

     
  Po biegu też będzie ciekawie      
             
 

Uspakajamy. Punktu kontrolnego na wyspie nie będzie, ale będzie Lany Poniedziałek, ... po biegu, dla ochłody wiadro zimnej wody
Wszystkich morsów, miłośników chłodnych kąpieli i dobrej zabawy zapraszamy o godz. 14:15 na pomost przy barach na szaleństwo z wiadrami z wodą. Zatem warto wziąć ręczniki, stroje kąpielowe lub ubrania na zmianę. Kilka wiader możemy udostępnić, ale jak macie, weźcie swoje z linką ok. 3 m, żeby móc z pomostu nabrać wody.
Szykuje się naprawdę świetna zabawa ...Też dla Zulki

     
         

     
  Lany Poniedziałek      
             
 

Zastanawiamy się czy jeden z punktów kontrolnych nie usytuować na wyspie na środku stawu. Z uwagi na to, że Wielkanocny Poniedziałek to śmigus dyngus dotarcie na wyspę nie powinno stanowić problemu. Co Wy na to?
A po biegu zapraszamy wszystkich na pomost w Myślęcinku. Przygotowujemy dla Was niespodziankę. Tradycji musi stać się zadość...

     
         

     
  Złote jajo      
             
 

Bagi Team, Dudki, Leniwce, Haselfalki, The Klugster Mafia, Cześć i dzięki za ryby, Byle do przodu, Wielkie Księstwo Polsko Litewskie, Woźniaki dla draki, Leniwce to tylko niektóre drużyny, które wystartują za tydzień w Biegu dla Zuzi. Wśród nich Team Zulki Kulki z Zuzią na pokładzie.
Czy chcielibyście też pobiec lub pomaszerować w Teamie Zulki? Śmiało możecie się do nich dopisać.
Możecie też stworzyć własny jedyny w swoim rodzaju Dream Team i wystartować w zawodach
Oprócz sławy i chwały dla 3 najlepszych drużyn statuetki złotego, srebrnego i brązowego jaja wielkanocnego
Oczywiście możecie też wziąć udział w biegu indywidualnie i także walczyć o złote jajo lub złotego zająca
Przypominamy o rejestracji w zakładce rejestracja
Wpłaty za bieg w dowolnej kwocie można dokonać tutaj https://zrzutka.pl/82nfsx

     
         

     
  Dominika będzie z nami      
             
 

Naszym gościem na biegu dla Zuzi będzie Dominika Włodarczyk - kajakarka która jest aktualną podwójną Mistrzynią Europy U-23 oraz srebrną i brązową medalistką wśród seniorek.
Dominika też lubi łączyć sport i pomaganie i właśnie z jej rąk odbierzecie symboliczne medale ukończenia zawodów.

     
         

     
  Pamiętajmy o rejestracji      
             
 

Mała prośba
W naszym Biegu "Razem dla Zuzi" nie określamy daty zakończenia zapisów. Każdy będzie mógł przyjść i wziąć udział nawet w ostatniej chwili.
Bardzo jednak prosimy, by zdecydowane osoby weszły na stronę www.zawodysportowe.info/bno i dokonały rejestracji. Informacja o ilości uczestników jest dla nas szalenie ważna, gdyż na tej podstawie przygotujemy dla Was mapki, numery, karty startowe oraz symboliczne medale ukończenia biegu. Chcielibyśmy taką listę mieć gotową w połowie przyszłego tygodnia by zdążyć z wszystkim na czas.
Przypominamy, że opłata wpisowa tylko i wyłącznie zależy od nas samych. Możemy ją przekazać na https://zrzutka.pl/82nfsx lub bezpośrednio na konto Zuzi Lukowskiej 78175013126886530263152309

     
         

     
  kto pomoże?      
             
 

Nasz bieg jest biegiem towarzyskim. Prawie wszyscy się znamy, a jak się nie znamy to poznamy się na biegu. Pewne jest jedno. To co nas łączy to chęć pomocy Zuzi i spędzenia aktywnie poniedziałku.
Zapraszamy Was do udziału w biegu, ale również do pomocy przy jego organizacji. Może chciałby ktoś upiec 1 dodatkowy placek na święta i przynieść go w poniedziałek by podzielić się z innymi. Może chciałby ktoś pomóc przy rejestracji, czy na mecie przy zapisywaniu wyników biegów. Może chciałby ktoś podarować uczestniczącym dzieciom jakieś drobne upominki. Może ma ktoś możliwość wydrukowania kolorowych mapek A4. A może chciałby ktoś stanąć na punkcie kontrolnym i przybić piątkę i pieczątkę? A może macie jakieś ciekawe pomysły w jaki sposób uatrakcyjnić zawody. Dajcie znać
Kornelia, Monika i Tomek

     
         

     
  Damy radę      
             
 

Pewnie wielu z Was boi się wystartować, ponieważ ma kłopoty z nawigacją. Podpowiadamy. Nie ma się czego bać. W Myślęcinku się nie zgubicie. Zobaczycie, że bieg na orientację może być bardzo pasjonującą przygodą. To wy ustalicie sobie trasę biegu, odwiedzając nie tylko charakterystyczne znane miejsca w parku , ale też zupełnie nowe zakątki.
Przypominamy. Dwie trasy 5 i 10 km Pierwsza bardzo prosta z kilkoma punktami kontrolnymi i druga dłuższa i tylko trochę trudniejsza.
Może warto spędzić aktywnie Wielkanocny Poniedziałek pomagając przy tym Zuzi...
Zapisy w zakładce rejestracja
Opłata startowa - dowolna kwota na konto Zuzi 78175013126886530263152309 lub https://zrzutka.pl/82nfsx z dopiskiem Razem dla Zuzi

     
         

     
  Cel biegu      
             
 

Towarzyski Bieg Razem dla Zuzi juz za 2 tygodnie.
W w gre wchodzi możliwość wyleczenia dziewczynki z padaczki. A taką mozliwość daje właśnie przeszczep komórek macierzystych
Dla rodziny Zuzi ten bieg rozpoczął się już 3 tygodnie temu. Wspólna decyzja i jasny cel. Przeszczep . Ale jak zebrac 100000 zł w ciągu 1 miesiąca? Kwota niewyobrażalna dla wielu z nas. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Zbiórki internetowe, licytacje, ostatnia akcja w Fire House i w ciagu 3 tygodni udało się zebrać przeszło połowę tej kwoty. Ale w dalszym ciagu potrzeba 45000 Czy w 2 tygodnie do konca zbiórki to się uda? Wszyscy mamy nadzieje że tak i w polowie kwietnia Zulka wyleci do Bangkoku by tam poddac się przeszczepowi komorek. Dlaczego Tajlandia a nie Polska? Bo przy podobnej cenie zabieg tam jest szybszy i skuteczniejszy
Nasz bieg towarzyski będzie krótrzy i trwać będzie tylko chwilę. Spotkamy się by nie tylko wspomóc finansowo Zuzię ale również pokazać, że interesujemy się Jej losem
Staniemy na starcie biegu nie znając jego trasy. To jak w życiu rodziny Zuzi. W krótkiej chwili musimy zdecydować do którego punktu pobiegniemy lub pójdziemy i jaką obierzemy strategię. Rodzice Zulki wybrali Bangkok, bo wierza że to jest właściwy punkt i najwłaściwsza droga. Istotne jest to, że razem podejmują decyzję i razem do niej kroczą. W naszym biegu również zabierzcie rodziny i przyjaciół, także tych czworonożnych i razem pokonajcie trasę. Zobaczycie że dacie radę tak jak radę da Zulka i jej rodzina
Zapraszamy do rejestracji i wpłaty dowolnej kwoty by pomóc dziewczynce

     
         

     
  Razem dla Zuzi      
             
 

"Razem dla Zuzi" to Bieg Towarzyski na Orientację, w którym pomóc chcemy Zuzi Lukowskiej 8 letniej dziewczynce z porażeniem mózgowym, oczekującej przeszczepu komórek macierzystych .
W wielkanocny poniedziałek z mapą wyruszymy na trasy 5 lub 10 km ścieżkami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Startujemy i kończymy w pobliżu Baru pod Strzechą na terenie dawnych terenów wystawowych. Trasy będą proste, niewymagające dużych umiejętności nawigacyjnych. Punkty, do których będziecie musieli dotrzeć usytuowane będą w najpiękniejszych zakątkach parku, a trasę do nich i kolejność zaliczania sami sobie ustalicie. Zapraszamy do udziału dorosłych, dzieci oraz naszych czworonożnych przyjaciół. Zapewniamy ręczny pomiar czasu. Warunkiem udziału jest wpłata dowolnej kwoty na rachunek https://zrzutka.pl/przeszczep-komorek-macierzystych-zulki-kulki-82nfsx

     
         

     
  WOŚP      
             
 

Większość z nas na biegu nie miała możliwości wrzucić do puszki WOŚP. Woluntariusze byli w momencie, gdy byliśmy na trasie. Dlatego w imieniu uczestników i tych którzy pomogli w organizacji bezpośrednio wpłaciliśmy na konto orkiestry
Dziękujemy za darmowe użyczenie świetlicy Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku, za pyszny darmowy żurek LIVE - FOOD za drożdżówki Pani Zosi i Monika Strzyżowska za kawę Palarnia Kawy Lafaye Kubrak, herbatę od Grzesia za upominki Wójt Gminy Osielsko Pan Wojciech Sypniewski, Bractwo 18 Południka , Ireneusz Nitkiewicz, Aldona Rybka, Kama Wulkanizacja, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Różanna, Marek Maćkowiak za opowieści o wilkach i wszystkim za pomoc organizacyjną

     
         

     
  Mapa zawodów      
             
 

Dziękujemy za Wasza obecność. Było nas naprawdę sporo. Najmłodszy uczestnik Kuba miał 3,5 miesiąca Uczestnikami byli tez goście z Hiszpanii i Ukrainy. Bardzo cieszy fakt że pomimo mrozu rodzinnie zechcieliście spędzić niedzielę na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję że trasa, choć nie łatwa dała Wam wiele radości. Tak wyglądała mapa dzisiejszych zawodów, a w zakładce zawody wyniki biegów

     
         

     
  Ważne informacje      
             
 

Ważne informacje przed biegami.
Zarejestrowały się do tej pory 133 osoby, z czego swój start potwierdziło 108 osób. O jeden dzień wydłużyliśmy zapisy by dać szansę niezdecydowanym. Dzisiaj o północy zamykamy listę.
Uczestnicy wystartują w dwóch grupach. Punktualnie o 11:00 na trasę 12 km, a 15 minut później na 6 km.
Świetlica będzie czynna od godz. 10:00 i prosimy odpowiednio wcześniej wypisywać oświadczenia i odbierać numery startowe i mapki. Świetlica jest stosunkowo mały...m pomieszczeniem i wszyscy jednocześnie się do niej nie zmieścimy.
Po biegu mamy dla Was pamiątkowe medale, ciepły żurek , coś słodkiego i kawę lub herbatę. Będziemy wracać o różnych godzinach i na pewno starczy miejsca by spokojnie się najeść i ogrzać. Będzie też na zewnątrz ognisko. Jeśli chcecie możecie przywieźć własne kiełbaski.
Samochód możecie zaparkować przy drodze przy świetlicy. Prosimy jednak umożliwić przejazd.
Trasa pierwotnie 12km będzie odrobinę dłuższa ( ok. 14 km w najkrótszej wersji) Weźcie to pod uwagę przy rejestracji w biurze zawodów. Ci, którym nie zależy na wyniku nie muszą docierać do wszystkich punktów
Bardzo prosimy by do godz. 14:00 powrócić do bazy. Jeśli Wam się to nie uda poinformujcie nas o tym telefonicznie.
Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze i o tym by zabrać cos na przebranie . Do wszystkich punktów można dotrzeć sucha stopą ale teren może być grząski i miejscami podmokły.
Przewidywana pogoda na niedzielę - 2 stopnie i słońce z chmurami. Będzie wiatr, przez co temperatura odczuwalna będzie niższa
Weźcie trochę drobnych. 14 stycznia to finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą z nami dzieci- woluntariusze z Bożenkowa z puszką

     
         

     
  Zasady rywalizacji      
             
 

W niedzielę do Bożenkowa przyjadą osoby, które rekreacyjnie będą chciały pokonać wyznaczony sobie dystans. Ale będą też silne teamy, dla których z pewnością liczyć się będzie każda sekunda i rywalizacja o jak najwyższe miejsce. Do takich faworytów należą np. Nocna Furia, Gdzie oni są, Groszki, Rogale, Summer Island, Kucyki, DE STRESS, Kowale team, Osły Osówiec, GAMAPAL, Skuterki czy Igor 2009 Team
Przypominamy Wam zasady rywalizacji: Na podstawie mapy szukamy ukrytych w tere...nie punktów, perforujemy odpowiednie pole na mapce i wracamy na linie mety czyli do bazy. W którą stronę pójdziecie lub pobiegniecie to tylko zależy od Was. W bazie zapiszemy liczbę zaliczonych punktów i czas. By w pełni zaliczyć 6 km musicie dotrzeć do 6 punktów, w biegu na 12 km do 13 punktów. Punkty są oddalone od siebie średnio co 1 kilometr Za każdym razem punkt będzie oznaczony biało-czerwoną tablicą umieszczona na drewnianym słupku lub na drzewie

     
         

     
  Brama      
             
 

Najstarszym zabytkowym budynkiem w Bożenkowie jest dworek z początku XIX w. Obecnie jest on w posiadaniu Caritas Diecezji Bydgoskiej. Niestety nie jest on na co dzień udostępniony do zwiedzania. Poprosiliśmy jednak dyrektora Caritasu o pozwolenie na obejrzenie budynku od zewnątrz. Czy będzie zgoda? Czy brama będzie otwarta? Przekonacie się w niedzielę. Trasa biegu poprowadzi Was pod samą bramę dworku...

     
         

     
  Nagrody      
             
 

Przypominamy, że zapisy na nasze biegi trwają do jutra 11 stycznia. Prosimy o wpłaty: 10 zł dorośli i 5 zł dzieci.
Dla uczestników mamy sporo upominków i nagród. Przekazali je: Wójt Gminy Osielsko Pan Wojciech Sypniewski, Bractwo 18 Południka Stefan Pastuszewski, Ireneusz Nitkiewicz, Aldona Rybka, Kama Wulkanizacja, Palarnia Kawy Lafaye Kubrak, LIVE - FOOD, Nadleśnictwo Żołędowo, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Różanna
Bardzo, bardzo dziękujemy.
Dla każdego z Was postaramy się przygotować pamiątkowy symboliczny medal, ciepły posiłek, coś słodkiego i oczywiście ciepłe napoje.

     
         

     
  Bezpieczeństwo      
             
 

Trochę o naszym bezpieczenstwie
Chcielibysmy by nasze biegi byly przede wszystkim dla kazdego z nas bezpieczne. Dlatego kilka uwag
Drogi publiczne nie będą zamknięte dla ruchu drogowego. Szczególnie ruchliwa jest droga łącząca Bydgoszcz z Samociażkiem
Część lasu w okolicy Bożenkowa będzie dla nas niedostępna z uwagi na nieuprzątnięte drzewa po letnich nawałnicach. W nadleśnictwie zakaz jako taki jest odwołany, jednakże jest prośba leśniczego by teren ten omijać.
Na mapie przestrzeń ta będzie zaznaczona i nie będzie tam punktów kontrolnych. Na pozostałym obszarze możemy się swobodnie poruszać, jednakże i tutaj uważajmy bo sporo jest jeszcze nieuprzątniętych gałęzi.
W kilku miejscach bedziecie mogli napotkac tabliczki informujace o niebezpieczenstwie
Kilka punktów kontrolnych będzie nad wodą. Pamiętajcie by podchodząc do nich zachować ostrożność
Na biegach nie będzie karetki pogotowia jedynie w świetlicy będziemy mieli punkt medyczny z apteczką pierwszej pomocy
Prosimy byście pozostawili w bazie zawodów swoje nr telefonów
Wykorzystamy je tylko wtedy, gdy do 14 nie powrócicie do świetlicy.
Jednocześnie, na mapach będziecie mieli zapisane nr alarmowe i organizatorów. Śmiało w razie potrzeby z tego skorzystajcie
Pamiętajcie też by w trudnych sytuacjach nawzajem sobie pomagać.
Startujecie zimą i przygotujcie sobie odpowiedni ubiór Dobrze jest też zabrać cos na zmianę w razie gdy przemokniecie. Spodziewana pogoda na niedzielę to - 3 stopni i sucho
Przed biegami poprosimy was o podpisanie oświadczenia o swoim stanie zdrowia i jeśli startujecie z dziećmi, że nie pozostawicie ich bez opieki. Wzór takich oświadczeń znajdziecie w zakładce zawody - info

     
         

     
  Strażnik świetlicy      
             
 

Bazą biegów będzie świetlica w Bożenkowie. Tutaj się spotykamy 14 stycznia Jest to stary przedwojenny budynek, w którym kiedyś była szkoła. Wejścia do niego strzeże tajemnicza postać. Kto zgadnie kto to taki?

     
         

     
  Wilki      
             
 

Wilki. Czy będziemy mieli okazję je spotkać na rajdzie w Bożenkowie?
Prawdopodobnie nie, ale będzie okazja by wiele się o nich dowiedzieć. Będzie z nami Marek Maćkowiak twórca grupy Adventure Group Crex, który w lesie spędził niemalże połowę życia i zna doskonale te zwierzęta i ich zwyczaje. Po biegach podzieli się swoją wiedzą o wilkach.

     
         

     
  18 południk      
             
 

Informacja dla wszystkich, którzy chcieliby przyjechać z bardzo małym dzieckiem i pokonać trasę z wózkiem. Specjalnie dla Was poza konkursem trasa 5 km asfaltem na 18 południk, na którym będzie czekać niespodzianka

     
         

     
  Trasy      
             
 

Dziś przybliżymy Wam trochę trasy naszych biegów. W obu wariantach tras chcielibyśmy przede wszystkim pokazać Wam urocze, nieznane zakątki, położone w okolicach Bożenkowa. Nie ma znaczenia czy drogę pokonacie biegiem czy spacerem
Pierwszy bieg na 6 km poziomem trudności dostosowany będzie do rodzin z dziećmi. Punkty będą stosunkowo łatwe do namierzenia i odszukanie ich nie powinno sprawić problemu. Z pewnością będziecie nad górską rzeką Kotomierzycą, poznacie kilka dzikich plaż nad Zalewem Tryszczyńskim, odwiedzicie bezludną wyspę i zaliczycie kilka wzniesień . Przez większość trasy poprowadzą was ścieżki leśne, ale będą też miejsca w których będziecie musieli się zastanowić czy obrać drogę dookoła, czy też przyjąć wariant krótszy przez las.
Dłuższa trasa na 12km poprowadzi Was tą samą trasą co 6 km rozszerzoną o tzw. Zielony Punkt Kontrolny. Ci, którzy biegają na orientacje pewno wiedzą co to jest. Dla tych co słyszą to określenie pierwszy raz informujemy, że jest to przestrzeń na której rozmieszczone są już gotowe punkty. Mapę z punktami w okolicach Bożenkowa znajdziecie na stronie http://adventuresport.pl/zpk-bozenkowo/ , ale do odszukania 14 stycznia będziecie mieli zaledwie kilka z punktów. Na tej trasie przyda się kompas i umiejętność się nim posługiwania.
Długości tras są najkrótszymi z możliwych. To od Was będzie zależeć ile naprawdę pokonacie kilometrów. Po zakończonych biegach będziemy mogli przy kawie i herbacie porównać przebyte przez nas trasy

     
         

     
  Wielka Orkiestra      
             
 

14 stycznia odbędzie sie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesli chciałby ktoś wesprzeć Orkiestrę na naszych biegach w świetlicy będzie woluntariusz z puszką.

     
         

     
  Hej Bożeny      
             
 

Miła informacja dla wszystkich Bożen. Skoro Bożenkowo, chcielibyśmy by były Bożeny. Każda Bożena, która weźmie udział w rajdzie ma start bezpłatny
Przypominamy jednocześnie, że wpisowe za udział w biegach na obu dystansach wynosi 10 zł od dorosłych i 5 zł od dziecka.
Z opłat tych przygotujemy dla Was mapę z nr startowym i kartą do perforacji punktów kontrolnych , pamiątkowy symboliczny medal, przygotujemy poczęstunek i opłacimy ewentualny koszt wynajęcia świetlicy.
Opłaty prosimy przelać na nr rachunku 77 1940 1076 4528 6410 0000 0000 w tytule wpisując imię i nazwisko uczestnika do dnia 11.01.2018. Właścicielem rachunku jest Tomasz Olechnowicz - organizator

     
         

     
  Rajd dla wszystkich      
             
 

Kto może wystartować w w naszym Biegu na Orientację?
Oczywiście każdy. Rajd jest skierowany do tych co lubią rywalizację i chcą się sprawdzić na tle pozostałych uczestników, ale również do tych co kochają przyrodę i chcieliby odbyć np. spacer po lesie. Gorąco zachęcamy rodziny z dziećmi, zapraszamy czworonogi by wspólnie pokonać wyznaczony dystans, witamy tych co lubią wędrówki nordic walking.
Wśród zapisanych uczestników jest miedzy innymi niespełna 4 letni Kacperek.
W zimowy dzień do dyspozycji będziemy mieli niewielką świetlicę ośrodka kultury przy Harcerskiej 2 w Bożenkowie, w której będzie można się ogrzać i napić ciepłej kawy i herbaty od Basi To tutaj rozpoczniemy i zakończymy nasz rajd

     
         

     
  Bożenkowo      
             
 

14 stycznia 2018 zapraszamy na Rajd na Orientację do Bożenkowa - niewielkiej miejscowości położonej 15 km od centrum Bydgoszczy. Biegac i spacerować będziemy na trasach 6 i 12 km w otoczeniu lasów, zalewu Brdy i rzeki Kotomierzycy

     
         
             
             
             
             
             
 

  Copyright©2014  ZawodySportowe.info

 
     

stat4u